Minoxil Forte %5 Kullananlar Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Invincible
  • 990 Görüntülenme
  • 4 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Minoxil Forte %5 Kullananlar Yorumları

Saç dökülmesini önlemek için minoxil forte kullananlar saçlarında etkili olup olmadığını nasıl kullanılacağı hakkında araştırma yapıyorlar. Minoxil forte içinde 60 ml losyon ve 3 gr minoxidil etken maddesi bulunur. Her bir püskürtme (0,2 ml) 10 mg Minoksidil içerir. alopesi saç tedavisinde başarılı olarak saç çıkaran ürünlerden birisidir. Minoxidil nasıl kullanılır hakkında detaylı bilgiler arıyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririm.

Erkek tipi kellik tedavisinde saç büyümesine yardımcı olmak için minoxidil solüsyonu ve köpük kullanılır . Erkeklerde saç derisinin ön kısmındaki kellik veya saç çizgisinde gerileme için kullanılmaz. Köpük ve yüzde 2'lik minoksidil solüsyonu ayrıca saçları seyrelmiş kadınlarda saç büyümesine yardımcı olmak için kullanılır. Minoxidil, vazodilatörler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir . Minoksidilin saç büyümesine nasıl neden olduğu bilinmemektedir. Bu ilaç ani/düz saç dökülmesinde , açıklanamayan saç dökülmesinde (örneğin ailede saç dökülmesi öyküsü yoksa) veya doğum sonrası saç dökülmesinde kullanılmaz. 18 yaşında veya daha küçükseniz bu ürünü kullanmayın.

Minoxidil Forte %5 Nasıl Kullanılır?​

Bu ürünü kullanmadan önce ürün paketindeki tüm talimatları okuyun ve uygulayın. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Spreyi sadece dökülen bölgelere günde 2 kez 5 püskürtme (1 ml) sabah ve akşam olmak üzere uygulanır. Eğer saçınız çok ise 1 ml damlalık ile ilgili bölgelere damlatma olacak şekilde uygulayın ve parmak ucu ile hafifçe yayın. Günün aynı saatlerinde kullanmaya özen gösterin. Spreyi önerilen şekilde kullanın daha fazla miktarda püskürtme yapmayın.

İlacı uygulamadan önce kafa derisi bölgesini temizleyin ve kurulayın . Bu ürünü nemli saça uygulayabilirsiniz . Çözeltiyi kullanmak için aplikatörü 1 mililitre ilaçla (1 mililitre çizgisine kadar) doldurun veya 20 damla kullanın. Saçınızı inceltme alanında ayırın ve solüsyonu kafa derisinin etkilenen bölgesine eşit olarak uygulayın . Nazikçe ovalayın. Diğer şekillendirici ürünleri (jel, köpük gibi) kullanmadan veya yatmadan önce solüsyonun tamamen kurumasını bekleyin.

Köpüğü kullanmak için ellerinizi soğuk suyla yıkayın ve iyice kurulayın. Yaklaşık 1/2 kap köpüğü kafa derisine uygulayın ve nazikçe ovalayın. Şekillendirmeden veya yatmadan önce köpüğün tamamen kurumasını bekleyin.

Saç derisi tahrişi bir sorunsa, saçınızı boyattığınız veya kimyasal işlem yaptırdığınız (örneğin perma) aynı günlerde minoksidil kullanmaktan kaçınmanız gerekebilir.

Doktorunuz tarafından belirtilmedikçe vücudun diğer kısımlarında kullanmayınız. Kırmızı, ağrılı, tahriş olmuş, kazınmış, kesilmiş veya enfekte olmuş cilt üzerinde kullanmayın . Uygulamadan sonra ellerinizi iyice yıkayınız. İlaçları gözünüze sokmaktan kaçının . Bu meydana gelirse, gözlerinizi bol miktarda soğuk suyla yıkayın.

Bu ilacı daha sık kullanmayın, belirtilenden daha fazlasını veya tahriş olmuş veya güneşten yanmış saç derisine uygulamayın. Bunu yapmak ilacın vücudunuza emilmesine ve ciddi yan etkilere neden olabilir. Bu ürün alkol içerebilir ve kafa derisini tahriş edebilir ve kurutabilir. Bu ürünü güvenli bir şekilde nasıl kullanacağınızı doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Saçların yeniden çıkması zaman alır. Çoğu kişinin faydasını görebilmesi için bu ilacı 4 ay boyunca düzenli olarak kullanması gerekir. Bu ilaç, saç büyümesini sürdürmek için sürekli olarak kullanılmalıdır. Bu ilacı 4 ila 6 ay kullandıktan sonra durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, doktorunuza bildirin.

Minoxil Forte %5 Yan Etkileri​

Uygulama yerinde yanma, batma veya kızarıklık oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri sürerse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmanız için yönlendirdiyse, doktorunuzun size sağlayacağı yararın yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Nadiren bu ilaç deri yoluyla emilebilir ve yan etkilere neden olabilir. İstenmeyen yüz/vücut tüyleri , baş dönmesi , hızlı/düzensiz kalp atışı, bayılma , göğüs ağrısı , ellerde/ayaklarda şişme, olağandışı kilo alımı , yorgunluk, özellikle yatarken nefes almada zorluk.

Bu ilaca karşı çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, döküntü , kaşıntı /şişme (özellikle yüzde/ dil /boğazda), şiddetli baş dönmesi, nefes almada güçlük gibi ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark ederseniz hemen tıbbi yardım alın .

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen başka etkiler fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

T

Taha

Üye
merhaba kullanan varsa minoxil forte ile ilgili birkaç sorum olacak.

M

Metin

Üye
Ben kullanıyorum saçlarıma çok iyi geldi hiç döngü yaşamadım duş sırasında dökülmeler olmuyor elimle saçımı çektiğimde zor kopuyor hekese tavsiye ederim ama alırsanız kırkland olanı alın çok daha kalitelidir.

T

Taha

Üye
Ben kullanıyorum saçlarıma çok iyi geldi hiç döngü yaşamadım duş sırasında dökülmeler olmuyor elimle saçımı çektiğimde zor kopuyor hekese tavsiye ederim ama alırsanız kırkland olanı alın çok daha kalitelidir.
Kaç aydır ve günde kaç kez kullanıyorsunuz saçınızı hiç dökülmeye sebep olması mı?

D

Deniz

Üye
Minox şampuan gördüm trendyolda satışa koymuşlar sanırım aynı firma çıkardı.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

B
Cevaplar
1
Gösterim
259
yunusemre
Y
R
Cevaplar
1
Gösterim
164
Charismax
C
C
Cevaplar
1
Gösterim
608
L
A
Cevaplar
3
Gösterim
2K
E
R
Cevaplar
2
Gösterim
517
Ragna
R
P
Cevaplar
3
Gösterim
538
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
23
Üst Alt