Estradiol Progesteron Saç Losyonu Kullanıcı Yorumları

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi GÖKDEMİR
  • 6K Görüntülenme
  • 118 Yorum
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K

Kafaya_taktım

Üye
Gökdemir hocam çok Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için🙏

K

Kafaya_taktım

Üye
100 ml losyon için

Minoxidil 5 gr
Estradiol valerat 4 kutu
Alkol %96 40 ml
Propilen glikol 30 ml
Dmso yada distile su 30 ml
Hindistan cevizi yağı 2 ml

Minoxidili şişeye kat üzerine alkol ve propilen glikol ekleyip hafifçe çay kaşığı ile karışmasını sağla. Ocakta benvari usulü 70 dereceye gelince ocaktan al karıştır soğumaya bırak. Soğuduktan sonra üzerine estradiol tozu kat 1 saat süreyle ara ara karıştır. Süre sonunda dmso yada distile suyu ekle. Son olarak bir kez daha çalkalayıp 1 gün bekletip kullan. Saç derisi nemli kalması için sıvı halde hindistan cevizi yağı 2 ml ilave et.

70 derece için ısı ölçer olması lazım diğer türlü yüksek ısı maddeyi bozabilir. Ek olarak viterol damla 2 ml ilave edebilirsin.
Hocam Estradiol valerat internetten bulamadım Bana resmini ya da linkini atar mısınız hangi ilaç olduğuna dair

G

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
Cyclo Progynova.jpg

G

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
İlaçlar alkol içinde erimez yapılışında yazdımya toz hale getirilecek diye cyclo progynova sert kaplı bir ilaç toz hale getirmen gerek. İlaç tabletinde etken maddeyi ihtiva etmesi için nişasta, kireç gibi yardımcı bileşenler vardır bunlar sülfirik asit ile eritilebilir belki.

B

Baydeli_e

Üye
İlaçlar alkol içinde erimez yapılışında yazdımya toz hale getirilecek diye cyclo progynova sert kaplı bir ilaç toz hale getirmen gerek. İlaç tabletinde etken maddeyi ihtiva etmesi için nişasta, kireç gibi yardımcı bileşenler vardır bunlar sülfirik asit ile eritilebilir belki.
Hocam Kolonya da eriyordu bunda da erir diyerek bütün halde ekledim.. Şişeden Çıkarip parçalara bölüp ekledim halen erime yok yarına kadar bekliycem olmazsa dediğini yapicam

G

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
Şişe içinde kaşık sapıyla parçalamaya çalış daha çabuk dağılabilir

M

Michealx

Üye
Şişe içinde kaşık sapıyla parçalamaya çalış daha çabuk dağılabilir
Merhaba, 22 yaşındayım 1 yıldır minoxidil kullanıyorum bir faydasını görmedim hala dükülüyor saçlarım. Bir ara 1-2 aylık dutasteride kullanmıştım saç dökülmemi azaltmıştı daha sonra bıraktım. 2 ay önce tekrardan başladım dutasterideye günde 1 defa kullanıyorum ve son 1 haftadır da minoxidilin içine avodartı kesip içindeki sıvıyı ekleyip günde 1 defa olacak şekilde öyle uyguluyorum. Saç dökülmem hala devam ediyor. (Ayrıca biotin ve konazol şampuan da kullanmaktayım.)
Bu dutasteride ne kadar sürede etkisini gösteriyor? Bende yan etkiler olduğu için oral almayı bırakmayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

G

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
Doktora muayene olup genetik dökülme olup olmadığını öğrenmen gerek...Saçında açıklık, seyrelme yoksa minoxidil fayda yerine zarar verebilir ve etkiside olmayabilir...gen kaynaklı dökülmeyse en az 8 ay topikal antiandrojen losyon ve oral antiandrojen sonrasında korumak içinde topikal olarak losyona devam etmelisin saç köklerinde ki kan dolaşımınıda hızlandırmak için kafein losyon kullanman en doğru yol.

K

Kafaya_taktım

Üye
100 ml losyon için

Minoxidil 5 gr
Estradiol valerat 4 kutu
Alkol %96 40 ml
Propilen glikol 30 ml
Dmso yada distile su 30 ml
Hindistan cevizi yağı 2 ml

Minoxidili şişeye kat üzerine alkol ve propilen glikol ekleyip hafifçe çay kaşığı ile karışmasını sağla. Ocakta benvari usulü 70 dereceye gelince ocaktan al karıştır soğumaya bırak. Soğuduktan sonra üzerine estradiol tozu kat 1 saat süreyle ara ara karıştır. Süre sonunda dmso yada distile suyu ekle. Son olarak bir kez daha çalkalayıp 1 gün bekletip kullan. Saç derisi nemli kalması için sıvı halde hindistan cevizi yağı 2 ml ilave et.

70 derece için ısı ölçer olması lazım diğer türlü yüksek ısı maddeyi bozabilir. Ek olarak viterol damla 2 ml ilave edebilirsin.
Hocam bir gün bekledikten sonra mı Hindistan cevizi yağı ve viterol damlayı ilave edeceğiz Ben ilaçları hazırladıktan sonra ilave ettim bir sorun olur mu

G

grogu00

Üye
(Yazı birazcık uzun oldu umarım okursunuz) İyi günler hocam. Bahsetmiş olduğunuz estradiol losyonu yaklaşık 15 gündür kullanmaktayım ve sonuçlar oldukça şaşırtıcı. Aşırı yağlanmalar, kaşıntı iğne batması vsvs neredeyse yok oldu. Kepeklenmeler tamamen gitti. Keşke daha önceden keşfetseydim benim için bir mucize oldu adeta. Daha öncesinden 8 ay kadar avodart kullandım ancak pek bir etkisi olmadı. Sadece yağlanmalar azaldı o kadar. Sanırım yeterli gelmiyordu
Benim 3 tane sorum olacaktı hocam.

- Son bir haftadır saçlarım aşırı şekilde dökülüyor. Ancak dikkat ettiğim şey şu ki, dökülen saçların %80'i uzun ve ince saçlar. (saçlarımı yaklaşık bir yıldır kesmedim) losyondan önce de dökülmeler vardı ama dökülenlerin çoğu kısa ve minyatür saçlardı. Uzun saç dökülmelerinin artmasının sebebi nedir? Güçsüz oldukları için döngüye girmiş olabilirler mi?

- aynı şekilde son bir haftadır sakal dökülmelerinde de artış gözlemledim. Bunun için nasıl bir önlem alınabilir? Saçta yaptığımız etkinin tam tersini sakallara yapsak yani sakallara androjenlerden losyon yapıp sürsek bir etkisi olur mu?

- bu losyonun kullanıldığı bölgede androjen etkileşimini büyük ölçüde azalttığını biliyoruz. O halde bu seboreik dermatitin, ciltteki aşırı yağlanmaların filan androjenlerden kaynaklı olduğunu söyleyebilir miyiz? Yüzümde de yağlanmalar var ve aldactone 25mg ile küçük bir losyon yapıp yüzüme uygulamaya başladım. (aldactone bilindiği üzere güçlü bir androjen antagonistidir) Yağlanmaların azaldığını, cildin sıkılaştığını söyleyebilirim.

Tekrardan iyi günler.

Son düzenleme:
P

Pusher

Üye
Doktora muayene olup genetik dökülme olup olmadığını öğrenmen gerek...Saçında açıklık, seyrelme yoksa minoxidil fayda yerine zarar verebilir ve etkiside olmayabilir...gen kaynaklı dökülmeyse en az 8 ay topikal antiandrojen losyon ve oral antiandrojen sonrasında korumak içinde topikal olarak losyona devam etmelisin saç köklerinde ki kan dolaşımınıda hızlandırmak için kafein losyon kullanman en doğru yol.
Diğer forumda tiyokas kas gevşetici jeli kullananlar var kalsifikasyon ve fibroz oluşmasını önlemek için kullanıyorlar bende yeni başladım kullanmaya yalnız kullanım süresi 7 gün yazıyor uzun süre kullanmak sistemik dolaşımda zararlı etkileri olabilir mi?

G

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
Hocam bir gün bekledikten sonra mı Hindistan cevizi yağı ve viterol damlayı ilave edeceğiz Ben ilaçları hazırladıktan sonra ilave ettim bir sorun olur mu
Viterol damlayı bir gün sonrada ilave edilebilir. Hindistan cevizi yağı alkol ve propilen glikol içine katılıp çözdürülecekmdiper türlü çözülmez katılaşır içinde bunun yerine gliserin de katılabilir maksat nemlendirici özelliğini artırmak.

Diğer forumda tiyokas kas gevşetici jeli kullananlar var kalsifikasyon ve fibroz oluşmasını önlemek için kullanıyorlar bende yeni başladım kullanmaya yalnız kullanım süresi 7 gün yazıyor uzun süre kullanmak sistemik dolaşımda zararlı etkileri olabilir mi?

Tiyokas saç köklerinde ki inflamasyon azaltıcı olorak denenebilir yerine ketoral yada azelderm krem daha etkili olur. Kremler sistemik dolaşıma pek etki etmez ancak uzun süre tiyokas krem kullanılmayabilir. Birde tiyokas jel yasaklandı artık başka formu var.

G

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
Avodart dökülen saçı çıkarmayabilir sebebi androjen bağlanmasını tamamen önleyememesi.

Uzun saçların dökülmesi normal bir durum döngüyede girmiş olabilir ama estradiol topikal kullanımı hemen saçları döngüye sokmaz en az 6 aylık kullanımı sonrası olabilir. Kısa ve minyatür saçların dökülmeside iyi bir şey değildir.

Sakallar için androjen sürmeni tavsiye etmem gerek yok sakal dökülmeleri estradiol yüzünden olacağını sanmam. Biotin vitamini sürekli kullanman hem saç hemde sakal için iyi olur.

Androjenler yağlanmaya sebep oluyor özellikle alın bölgesinde etkileşimleri çok fazla yağlanma yüzdede olabilir genetik yapıdan kaynaklanıyor aldactone losyon sürmek bişey yapmaz konazol şampuanlada yüzünü yıkayabilirsin.

G

grogu00

Üye
Avodart dökülen saçı çıkarmayabilir sebebi androjen bağlanmasını tamamen önleyememesi.

Uzun saçların dökülmesi normal bir durum döngüyede girmiş olabilir ama estradiol topikal kullanımı hemen saçları döngüye sokmaz en az 6 aylık kullanımı sonrası olabilir. Kısa ve minyatür saçların dökülmeside iyi bir şey değildir.

Sakallar için androjen sürmeni tavsiye etmem gerek yok sakal dökülmeleri estradiol yüzünden olacağını sanmam. Biotin vitamini sürekli kullanman hem saç hemde sakal için iyi olur.

Androjenler yağlanmaya sebep oluyor özellikle alın bölgesinde etkileşimleri çok fazla yağlanma yüzdede olabilir genetik yapıdan kaynaklanıyor aldactone losyon sürmek bişey yapmaz konazol şampuanlada yüzünü yıkayabilirsin.

Açıklama kısmında şöyle bir cümle görmüştüm: "Bir çok kadın hamilelik sırasında artış etkisini fark etmiştir. Hamilelik sırasında artış gösteren östrojen saçlarda dökülmeye sebep olur ancak bu saç döngüsüdür, eski ince saçlar dökülür daha kalın saç uzatmaya başlar aynı minoxidil'de olduğu gibi."

Benim saçlar da çoğunlukla ince muhtemelen yenilenme oluyor

G

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
Kadınlarda östrojen oranı yüksek hamilelik döneminde dahada yükselir saç köklerindeki büyüme uyarıcı trombosit aktivasyonu artış gösterir. Erkeklerde östrojen oranı çok düşük topikal kullanımı yüksek miktarda östrojeni kana geçirecek derecede etki etmez oral kullanılırsa döngüsel değişim olabilir. Ama yinede ilk kez kullanımlarda döngü olma ihtimali azda olsa var.

B

Baydeli

Üye
Gökdemir Hocam dmso yu losyondan kaldırmışsınız sebebi nedir? Yeni losyon yaptım önceki tarife gore 30 ml dmso kattım iyice kafam karıştı.

G

GÖKDEMİR

Üye
Moderatör
Gökdemir Hocam dmso yu losyondan kaldırmışsınız sebebi nedir? Yeni losyon yaptım önceki tarife gore 30 ml dmso kattım iyice kafam karıştı.
Sorun yok katabilirsin distile su yada yerine dmso katılarak hazırlanabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
384
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
226
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
361
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
364
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
215
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
343
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
63
Robots
22
Üst Alt