Saçta minyatürleşme oluşmaya başladı nasıl geçer?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Mersan
  • 181 Görüntülenme
  • 1 Yorum
M

Mersan

Üye
Herkese merhaba, yaşım 21 saçımda son aylarda minyatürleşme olduğunu fark etmeye başladım özellikle ön taraflarımdaki saçlar incelmeye başlamış elimi sürdüğümde minyatürleşmeyi fark edebiliyorum. Tepe bölgesinde sorunum yok ön taraflarında açılma saç çizgisinde gerileme oluşmuş. Doktora 4 ay önce gittiğimde tahlil verdim sonuçlar şu şekilde;

Demir : 76
Demir bağlama : 308
Kreatinin : 0.73
Ferritin : 49.2
Serbest T4 : 1.08
TSH : 1.72
B12 : 215

B12 değerim baya yüksek çıktı bundan önceki değerim 71 idi.

Bu değerlere bakarak minoxidil yazıp aga teşhisi koydu yani genetik dökülme fakat kabullenemiyor muyum yoksa gerçekten aga değil mi bilmiyorum. Ailemde saçı çok dökülen kimse yok. Özel bir kliniğe gittiğimde ise aletle saçıma baktığında saç foliküllerinin çok ince olduğunu ve cildin altinda yağ tabakası vs olduğunu söylemişti ama pek anlam veremedim ben.

Dökülmeler bazen covid kaynaklı olabileceği aklıma geliyor 2 yıl çerisinde 2 kez covid oldum ve özellikle geçen sene stresli ve sıkıntılı bir dönem atlattım bu senede sınava hazırlık yapacam stresten dönemler geçirecem.

Sizce ne yapmam gerekiyor bilgili abiler yardımcı olursa sevinirim.

L

Lincoin

Üye
Resim eklersen daha iyi yorum yapabiliriz

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
381
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
226
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
361
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
364
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
215
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
343
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
19
Üst Alt