Saçlar kaç günde bir yıkanmalı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Pharmacy
  • 205 Görüntülenme
  • 2 Yorum
P

Pharmacy

Üye
Yağlı yada kuru saçlar kaç günde bir yıkanmalı, Saçların ne sıklıkta yıkanması gerektiği, bir kişinin saç tipine, saç derisi durumuna ve kişisel tercihlere bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak, saçları her gün yıkamak yerine iki ila üç gün arasında bir sürede yıkamak önerilir.

Sık sık şampuan kullanmak, saç derisini kurutabilir ve saç tellerini doğal yağlarından arındırabilir. Bu nedenle, saçlarınızı her gün yıkamak yerine birkaç gün arayla yıkamak, saç derisinde ve saç tellerinde doğal yağ dengesini korumaya yardımcı olabilir.

Ancak bazı insanların saçları hızlı bir şekilde yağlanır ve daha sık yıkamayı tercih edebilirler. Yağlı saç tipine sahipseniz veya saç derinizde kepek gibi problemler yaşıyorsanız, saçlarınızı daha sık yıkamanız gerekebilir.

Saçlarınızı yıkarken doğru şampuanı ve saç tipinize uygun ürünleri kullanmanız da önemlidir. Ayrıca, saçınızı yıkadıktan sonra durulama ve bakım işlemlerini de ihmal etmemelisiniz.

Saçlarınızı yıkarken doğal içerikli içinde sls, paraben, sülfat tuzu içermeyen şampuanları tercih etmek çok daha iyi olacaktır. Tuz içeren şampuanlar saçları kurutucu etki yapabilir. Bu nedenle saç derisinde aşırı yağlanmaya neden olabilir. Kuruyan deride kepek, kabuklanma gibi problemler ortaya çıkabilir.

Unutmayın ki herkesin saçı farklıdır ve size en uygun saç yıkama sıklığı, kişisel tercihleriniz ve saçınızın ihtiyaçlarına dayanacaktır.

Adriano10

Adriano10

Üye
Ben organicum yağlı saçlar için olanı 3 güne 1 kullanıyorum saçıma çok iyi geliyor bazende haftada bir defa konazol şampuanla yıkarım. Aşırı yağlanma olmuyor.

P

Pua

Üye
Benim işim gereği günlük yıkıyorum aşırı yağlanma oluyor iki güne 1 bir yıkasam kafadan yağ akıyor dökülmede baya var

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
379
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
226
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
360
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
364
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
215
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
343
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
17
Üst Alt