Saçına çörek otu yağı kullananlar

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Aslı
  • 210 Görüntülenme
  • 0 Yorum
A

Aslı

Üye
Çörek otu yağının saç dökülmesine yardımcı olabileceğini gösteren bazı araştırmalar var, ancak bu, konuştuğumuz uzmanları ikna etmek için yeterli değil, her ikisi de herhangi bir hızlı saç uzatma iddiasını desteklemek için daha fazla veri ve kanıt olması gerektiğinin altını çiziyor.

Örneğin, bir çalışmada, diğer şeylerin yanı sıra çörek otu yağı içeren bir bitkisel yağın erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olduğunu buldu. Buradaki sorun, çörek otu yağının, o yağdaki birçok bileşenden yalnızca biri olmasıdır.

Başka bir çalışmada hindistan cevizi yağı, çörek otu yağı ve keten tohumu yağı kombinasyonunun saç büyümesini uyarmaya ve hızlandırmaya yardımcı olduğunu buldu. Tek sorun? Bu çalışmanın sadece üç katılımcısı vardı ve yine çörek otu yağı ilgili tek bileşen değildi. Bu içeriğin saç dökülmesine yardımcı olduğuna dair tarihsel ve anekdot niteliğinde bir emsal olmasına rağmen, bu şekilde kullanımını destekleyecek yeterli bilimsel literatür bulunmamaktadır.

Kızlar merhaba çörrek otu yağıyla ilgili bir makaleyi yukarıda paylaştım. Saç uzatmak için çörek otu yağını saç diplerine sürüp uygulayan var mı ben haftada bir kere saçlarıma sürüyorum bone takıp yatıyorum sabah da saçımı ılık suyla yıkayıp duruluyorum bir aydır bu yöntemi uyguluyorum saç uzamasında şu ana kadar herhangi bir fark göremedim aranızda kullananlar var mı çörek otu yağını?

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Cevaplar
9
Gösterim
596
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
414
murphy
M
K
Cevaplar
3
Gösterim
3K
AhmetCan
A
L
Cevaplar
1
Gösterim
370
Ersan
E
T
Cevaplar
0
Gösterim
318
tarcin
T
Realty
Cevaplar
1
Gösterim
659
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
23
Üst Alt