Mesoplex Saç Serumu Kullananlar Memnun mu?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi lastmorn
  • 4K Görüntülenme
  • 13 Yorum
L

lastmorn

Üye
Üye
Saç dökülmesi günümüzde oldukça yaygınlaşan başta erkekler olmak üzere kadınlarda da sıklıkla görülen bir hastalık olmaya başlamıştır. Özellikle Androgenetik alopesi (erkek tipi saç dökülmesi) tedavisi zor olan bir saç dökülmesi tipidir. Bu dökülme vitamin eksikliği yada başka bir rahatsızlıktan kaynaklanmaz. Bilimsel olarak erkek tipi saç dökülmesi androjen hormonları tarafından kaynaklanan bir durumdur. Erkeklik hormonu olan testosteron yatkınlığı olan ön ve vertex bölgesi saç köklerine bağlanarak dht hormonuna dönüşür bunun sonucunda yüksek miktarda pgd2 olarak bilinen bir lipit bileşenini artırarak saç köklerini küçülmesine ve saç üretmez hale gelmesine sebep olmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalarda prostaglandin D2 artışı saçı besleyen trombosit agregasyonunu güçlü bir şeilde engelleyerek saçların beslenememesine ve incelip dökülmesine sebep olmaktadır.

Mesoplex Saç Serumu Kullananlar.JPG

Mesoplex saç serumu topikal olarak mezoterapi mantığı ile çalışır. Bu ürün yeni olduğu için kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen bir saç serumudur. Mesoplex saç serumu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır kısaca açıklayalım.

Saç Mezoterapisi Nedir?​

Saç mezoterapisi özel karışımların saçlı derinin dermis tabakasına özel yöntemlerle micro iğnelerle enjekte edilerek lokal olarak saç köküne ulaştırılmasıdır.

Saç derisinin orta tabakasında bulunan ve saç köklerimizi besleyen kılcal damara bu vitamin matriksi özel karışım ilaçlar (aminoasit, vitamin ve mineral karışımı) enjekte edilerek süratle etkisini gösterir.

Mesoplex™ Nedir?​

Mesoplex® bir nevi dermaroller ile birlikte uygulama yapılan saç mezoterapisi işlemidir ve özel karışımların saçlı deriye derma roller ile uygulanabilir formudur. Bu sayede uykudaki saç köklerini uyandırmaya ve yeni bebek saçların çıkmasına büyük destek olur. DHT hormonu etkisi ile dökülmüş saçların tekrar çıkmasına katkıda bulunur.

Mesoplex® için doğru ve düzenli kullanımı gerekir. Serum bırakıldığı anda saçlar eskisi gibi dökülmeye başlar. Bu nedenle istediğiniz sonuçlar için düzenli kullanıma özen gösteriniz.

Mesoplex Saç Dökülmesini Nasıl Önler?​

• Dökülmüş saçların tekrar çıkmasını sağlar, mevcut saçların kalitesini artırır.
  • Kafada dökülmüş, seyrelmiş bölgelerdeki saç kökü hücrelerini harekete geçirmeye yardımcı olur.
  • Var olan saçların daha gür, yoğun, kalın ve sağlıklı büyümesini destekler. İçindeki vitamin matriksi ile hızlı saç uzamasına da yardımcı olur.
  • Deri altında uyku fazında olan saç köklerini ve ayva tüy haline gelmiş saç tellerinizi besleyerek canlanmasına destek sağlar.
  • Bu yöntem birçok şampuan, sprey vs.. gibi yöntemlere göre daha iyi sonuçlar vermekte saçların Anajen fazını uzatır.
Mesoplex diğer etkili ürünler olan Minoxidil ve Aminexile göre daha iyi sonuç alınmasını sağlar.

Mesoplex Nasıl Kullanılmalı?​

Kliniklerde kullanımında enjeksiyon kullanılması ancak doktorlar tarafından kabul görebilir.

Bu nedenle evde Mesoplex dermaroller ile kullanılması gerekir. Dermaroller ucunda silindir şeklinde başlığı olan hücre yenileyici ve uygulanan losyonların deri altında daha fazla miktarda iletilmesini sağlayan bir kozmetik üründür.

1. Derma Roller ile Kanal Yolu Açma​

Temiz saç derisine 5 - 6 dakika boyunca dermaroller ile uygulama yapın akabinde serumu sürdükten sonra masaj yaparak mezoterapinin orta deri tabakasına ulaşması için gerekli olan kanalları açın. Saç derisine hafifçe bastırarak uygulama yapın.

2. Mesoplexi Seyrelmiş Bölgelere Uygulayın​

Eğer ilk defa kullanıyorsanız serumun ağzını açık bekletmeyin. Serumu dökülmüş olan bölgelere sıkın ve diğer parmaklarınız ile de dairsel hafif masaj hareketleri yapın. Serumu masaj yaparken hafif kaşıntı hissedilebilir veya saç derisi üzerinde hafif kızarıklık yapabilir. Bu cildin gösterdiği doğal bir süreçtir.

3. Saç Derisini 30 Dakika Yıkamayın​

Serumu uygulama yapıldıktan sonra saç derisinin doğru beslenebilmesi için 60 dakika süresince yıkamayınız. Serumun saç derisinde 1 saat ıslak kalması önemlidir. Sonrasında isterseniz yıkayabilirsiniz.

Artık Gerisini Mesoplex'e Bırakın​

Mesoplex düzenli kullanımda uykudaki yani Katajen fazdaki saç hücrelerini uyanmasına büyük destek olur.

Yeni saçlarınızın eskisine oranla daha güçlü uzamalarına yardımcı olur.

Mesoplex Kullanmayı Bırakırsam Ne Olur?​

Her sprey yada losyon gibi mesoplex saç serumu da kullanımı bırakılırsa saçlar 1 ay için dökülmeye başlayacaktır. Saçlardaki kalite artışı giderek azalacak, seyreklikler tekrar ortaya çıkacaktır.

Ürün fiyatı tek şişe 60 ml 200 tl 1 aylık kullanım.

Mesoplex saç çıkarıcı serumunu kullananlar varsa yorumlarını, deneyimlerini bu konu altından paylaşabilirler. Ürünün etkisi olup olmadığı, yeni saç çıkarıp çıkarmadığı yada dökülmeleri yazıldığı kadar önleyip önlemediği hakkında üyeler bilgi sahibi olsun.

C

Chrisis

Üye
Üye
saç çıkartacağını sanmıyorum da belki dökülmeleri önler diye tahmin ediyorum çünkü bugüne kadar saç dökülmesini önleyen iki tane ilaç var biri minoxidil diğer finasterid

H

Hemşir_E

Üye
ürün içeriğini bulamadım paylaşabilecek olan var mı? Estradiol losyon içine içindeki maddeleri katıp hazırlayabilirim sizlere

B

Bilgili

Üye
Üye
Sonuçları var mı acaba kullananların yeni ürün olduğunu düşünüyorum

PLAYMAKERS

PLAYMAKERS

Üye
Genetik dökülmeyi önleyeceğini sanmıyorum vitamin karışımı ile çözülemez bu iş

K

Kelboy

Üye
Genetik dökülmeyi önleyeceğini sanmıyorum vitamin karışımı ile çözülemez bu iş
Bilemeyiz dostum sonuçta mezoterapi içine katılan bazı maddeleri biliyorum eğer bunları dermaroller deri altına taşımada yardımcı olursa etki edebilir

B

Bilgili

Üye
Üye
Hocam Memnun kalmazsan ücret ödeme diyor bir video denk geldim, bu biraz bana uçuk geldi nasıl yani kullanıcıların çoğu etkileşim almazsa geri mi iade edecekler ucreti

C

Chrisis

Üye
Üye
Hocam Memnun kalmazsan ücret ödeme diyor bir video denk geldim, bu biraz bana uçuk geldi nasıl yani kullanıcıların çoğu etkileşim almazsa geri mi iade edecekler ucreti
Firması para iadesi için garanti vermiş gibi bişey anladım ben

S

Serkanx

Üye
Serum hangi yaş aralığında faydalı oluyor bilgi var mı?

E

Erkan

Üye
Serum gelen var mı bana halen gelmedi

P

Poyraz

Üye
Kullanıp deneyip deneyimlerini paylaşacak olan var mı?

K

Kuzey

Üye
Merhaba arkadaşlar bu serum saç kıran içinde kullanır mı?

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Cevaplar
9
Gösterim
597
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
416
murphy
M
K
Cevaplar
3
Gösterim
3K
AhmetCan
A
L
Cevaplar
1
Gösterim
370
Ersan
E
T
Cevaplar
0
Gösterim
319
tarcin
T
Realty
Cevaplar
1
Gösterim
662
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
17
Üst Alt