Küçük et benleri nasıl yok edilir?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Kelboy
  • 179 Görüntülenme
  • 0 Yorum
K

Kelboy

Üye
Küçük et benleri nasıl yok edilir, küçük et benleri vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkabilirler, neden çıktığının kesin bir nedeni yok ancak mikrobik durumlardan dolayı da kaynaklabilir. Et benleri çeşitli yöntemlerle yok edilebilir. Bazı yöntemler şunlardır:
  1. Koterizasyon: Cildin yüzeyine bir elektrik akımı uygulayarak beni yakmak ve yok etmek.
  2. Kriyoterapi: Ben üzerine sıvı nitrojen uygulanarak dondurma ve yok etme işlemi.
  3. Lazer tedavisi: Lazer ışınları kullanılarak benin yok edilmesi.
  4. Elektrokoter: Elektrik akımı kullanarak beni yakarak yok etmek.
  5. Basit cerrahi müdahale: Küçük bir kesi yapılarak benin alınması.
  6. Doktora danışarak et beni dibini iple sıkarak kuruyup düşmesini sağlayabilirsiniz.
Bu yöntemlerden herhangi biri bir dermatolog tarafından uygulanmalıdır. Küçük et benleri çoğu zaman zararsız olsa da, bazıları kanserli olabilir. Bu nedenle, herhangi bir şüpheniz varsa bir dermatoloğa danışın.

Küçük et benleri nedir ve neden çıkar?​

Et benleri çoğunlukla gençlik döneminde oluşur, cilt üzerinde çıkıntı oluşturan ve deri altında kökü olmayan oluşumlardır. Küçük et benleri, deri altındaki küçük çıkıntılar veya tümseklerdir. Genellikle derinin yüzeyine yakın, koyu renkli veya kırmızımsı görünebilirler. Nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, genetik faktörler, yaşlanma, cilt sürtünmesi ve aşırı güneşe maruz kalma gibi çeşitli faktörlerin etkisi olduğu düşünülmektedir. Küçük et benleri genellikle zararsızdır ve tedavi gerektirmezler, ancak estetik nedenlerden dolayı çıkarılabilirler.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
286
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
427
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
191
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
209
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
206
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
236
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
67
Çevrim içi ziyaretçiler
40
Toplam ziyaretçi
107
Robots
15
Üst Alt