Finasterid Losyon Yapımı

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 1K Görüntülenme
  • 12 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Topikal finasterid nasil hazırlanır androgenetik alopesi tipi saç dökülmesini önlemek için kullanılan alternatif bir yöntemdir. Oral kullanmaya göre daha güvenli olarak kabul edilir. Tüm vücudu etkilemeden sadece bölgesel kullanım şekli direk saç köküne verilerek daha hızlı emilerek androjen hormonlarını engeller.

Finasterid (Proscar) losyon yapımı hazırlanışı

%2 için 2 gr yarım çay kaşığı minoxidil
%5 için 5 gr 1 çay kaşığı minoxidil
%1.4 için finasterid (proscar 1 kutu)

Formülasyonu 100 ml %5 minoxidil %1.4 finasterid

• Minoksidil 5 gr
  • Finasterid 140 mg
  • Propilen glikol 30 ml
  • Distle su 30 ml
  • Etil Alkol %96 40 ml

Şişe içine toz hale getirdiğimiz ilaçları katın üzerine 40 ml etil alkol katın 1 saat her 20 dakika çalkalayarak bekletin süre sonunda propilen glikol 30 ml katın 1 saat her 20 dakikada çalkalayın süre sonunda distile su katın. Bir su dolu cezve içinde şişeyi koyun benvari usulü ısıtın. Su dolu cezveyi 5 dakika kaynatın. Şişeyi 7 dakika cezvede bekletip alın. Şişeyi çok ısıtmayın. Tekrar çalkalayın 1 gün bekletip dinlendirip kullanın.

Finasterid Losyon Yapımı.jpg

Z

Zeyd

Üye
Hocam teşekkürler minoxidil katmadan hazırlamak istiyorum bunun için ayrı bir hazırlanış yazarsanız sevinirim

K

Kafaya_taktım

Üye
Peki minoxidil nerden bulacağız

A

Adrian

Üye
Etil alkol bulma olayı çok sıkıntılı hiçbir eczane vermiyor yerine izopropil alkol %99.8 kullansak olur mu?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Hocam teşekkürler minoxidil katmadan hazırlamak istiyorum bunun için ayrı bir hazırlanış yazarsanız sevinirim
Tamam yazarım
Peki minoxidil nerden bulacağız

Bu firmaları arayın yada eczacı tanıdığınız varsa getirteblirsiniz fiyatı pahalı

--https://umaychem.com/urun/minoksidil/

--https://galenikecza.com.tr/kimyasal-urunler/majistral-ve-ilac-ham-maddeleri

Etil alkol bulma olayı çok sıkıntılı hiçbir eczane vermiyor yerine izopropil alkol %99.8 kullansak olur mu?

İzopropil alkol cilt için zararlı olur ancak kozmetikte kullanılıyor. Şu şekil kullanmak mümkün olabilir. İzopropil alkol %96 ile yapın yada %99.9 alırsanız 100 ml losyon içine en fazla 30 ml olacak şekilde katın. Kullanmadan önce deride yanma, tahriş ve kızarıklık oluşması ihtimaline karşı saç derisinde küçük bir alanda test edin.

Son düzenleme:
R

Realite

Üye
Minoxidil etkili olur ancak topikal finasteriden etkili bişey çıkmaz boşuna para ve emek harcamayın derim

K

Kafaya_taktım

Üye
Hocam faydasını gören ya da başarı yakalayan var mı bunda

K

Kafaya_taktım

Üye
Hocam bu losyonu hazırladığımızda faydasını görür müyüz başarı yakalayan var mı Saç çıkışı olan var mı?

K

Kafaya_taktım

Üye
Hocam verdiğiniz bu minoxidil linklerine güvenilir mi yani aldınız mı buradan faydasını gördünüz mü

D

DeCitron

Üye
ağızdan alma ile losyon yapma arasındaki fark ne

C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Hocam bu losyonu hazırladığımızda faydasını görür müyüz başarı yakalayan var mı Saç çıkışı olan var mı?
Minoxidil ve finasterid saç dökülmesini önleyen iki ana etken sürekli olarak kullanmada saç çıkışı sağlar
Hocam verdiğiniz bu minoxidil linklerine güvenilir mi yani aldınız mı buradan faydasını gördünüz mü
Benim tanıdık bir arkadaşa 1 kg Umay labdan almıştı dağıttık kalitesi güzel saç çıkışı baya yapmıştı

C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
378
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
225
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
360
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
364
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
215
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
343
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
28
Üst Alt