Et beni nasıl ve yok edilir?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi bylegend
  • 225 Görüntülenme
  • 2 Yorum
B

bylegend

Üye
Ciltte çıkan küçük et beni nasıl alınır yada yok edilir, küçük et benleri genellikle zararsızdır ve genellikle tedavi gerektirmezler. Ancak, estetik nedenlerle veya sürtünmeye bağlı olarak rahatsızlık verici olabilirler. Bununla birlikte, dermatologlar, ciltteki herhangi bir değişiklikle ilgili her zaman doktora danışmanızı önerir.

Küçük et benleri çıkarmanın birkaç yolu vardır:

1. Koterizasyon: Bu yöntemde, doktor elektrik akımını kullanarak et benini yakar ve çıkarır.
  2. Kesme: Doktor bıçak veya makas kullanarak et benini keser ve çıkarır.
  3. Dondurma: Doktor sıvı nitrojen kullanarak et benini dondurur ve çıkarır.
  4. Lazer: Lazer tedavisi de et benlerini yok etmek için kullanılabilir.
Bu işlemlerden herhangi biri, lokal anestezi altında yapılabilir. Ancak, bu yöntemler cilt enfeksiyonlarına ve izlere neden olabileceğinden, doktorunuza danışmadan evde et benlerini kesmeyin veya çıkarmaya çalışmayın.

H

Hercai

Üye
arkadaşlar soru açık nasıl yok edicem bu et benini bazı yerlerde çıkmış elime takıp duruyor. küçücük bişi ama çok rahatsız ediyor görüntü olarak.. kendim yok edebilir miyim yoksa doktora mı gitmem lazım.. doktora gitceksem hangi alandaki doktora gitmem gerek..

K

Kitchen

Üye
arkadaşlar soru açık nasıl yok edicem bu et benini bazı yerlerde çıkmış elime takıp duruyor. küçücük bişi ama çok rahatsız ediyor görüntü olarak.. kendim yok edebilir miyim yoksa doktora mı gitmem lazım.. doktora gitceksem hangi alandaki doktora gitmem gerek..
sakın kendin bir şey yapma doktorda aldırırsın yarım saatte taburcu oluyosun aksi taktirde kanser olma riski varmış

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
286
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
427
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
191
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
208
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
206
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
236
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
6
Üst Alt