Et Beni Nasıl Geçer?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi bylegend
  • 177 Görüntülenme
  • 0 Yorum
B

bylegend

Üye
Et beni nasıl geçer, ciltte çıkan et benleri genellikle zararsızdır ve alınmasına gerek yoktur. Ancak, estetik sebeplerden dolayı çıkarılması isteniyorsa, dermatologlar veya plastik cerrahlar tarafından yapılan birkaç farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır:
  1. Kesme Yöntemi: Bu yöntemde, lokal anestezi altında et beni kesilerek çıkarılır. Daha sonra, dikişlerle kapatılır.
  2. Koter Yöntemi: Bu yöntemde, et beni koterle yakılır. Bu işlem sonrasında, bölge bir süre boyunca yara izi gibi görünebilir.
  3. Kriyoterapi Yöntemi: Bu yöntemde, et beni sıvı nitrojenle dondurulur. Donmuş bölge daha sonra düşer ve bıraktığı alan kendiliğinden iyileşir.
  4. Lazer Yöntemi: Bu yöntemde, et beni lazerle yakılır. Bu yöntem genellikle daha az ağrılı ve daha az yara izi bırakır.
  5. Et benleri kan dolaşımı kesildiğinde zamanla kurur ve kendiliğinden düşer. Bir dikiş ipliği ile et benini dibinden sıkıştırıp bırakın. Bu şekilde kan dolaşımı kesilir ve zamanla kuruyup düşer.
Bu yöntemlerin hangisinin kullanılacağı, et beninin boyutuna, konumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. En iyi sonuç için, bir dermatolog veya plastik cerrahla görüşmek en uygun seçenektir.

Ciltte Çıkan Et Beni Nedir?​

Ciltte çıkan et beni, benign (iyi huylu) bir tümör olarak adlandırılır. Genellikle ciltte, boyun, koltuk altı, kasık bölgesi gibi sürtünme ve baskıya maruz kalan yerlerde ortaya çıkar. Et benleri genellikle zararsızdır ve tedavi gerektirmezler ancak estetik kaygılar nedeniyle çıkarılabilirler. Ancak bazı durumlarda et benleri kanserleşebilir, bu nedenle büyüme, renk değişikliği, kanama veya ağrı gibi belirtiler varsa mutlaka bir doktora başvurulmalıdır.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
286
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
427
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
191
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
209
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
206
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
236
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
20
Toplam ziyaretçi
60
Robots
9
Üst Alt