DHI saç ekimi mi yoksa FUE saç ekimi mi daha iyi?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Saçekimibilgisi
  • 3K Görüntülenme
  • 5 Yorum
Saçekimibilgisi

Saçekimibilgisi

Üye
Üye
FUE ve DHI, Hangisi Daha İyi? Her iki yöntem de geniş alanlar için etkili olurken, tek seans saç ekimi tedavisinde DHI daha etkilidir. DHI yöntemi , FUE'ye göre daha az iyileşme süresi ve daha az kanama gerektirir. Genel olarak, FUE yöntemi geniş alanları kaplamak için daha iyidir. Ancak DHI, birden fazla seansa girmesi gereken kişiler için daha iyidir. FUE yönteminin kan kaybı riski daha azdır , ancak birden fazla ameliyata ihtiyaç duyacak hastalar için DHI prosedürü daha iyidir.

FUE Saç Ekimi Yöntemi​

Saç derisinden herhangi bir kesi yapılmadan saç köklerinin başın arkasından tek tek alınması işlemidir. İşlem daha doğal görünümlüdür ve hastaların yaşadığı ağrı miktarını ve iyileşme süresini azaltır. Tipik olarak, çoğu klinik greftleri implante etmek için motorlu zımbalar kullanır, ancak bu yöntem hala yaygın olarak mevcut değildir. Çoğu klinik, donör alanda yüksek travmaya neden olabilecek ve greftlerin hayatta kalma oranını azaltabilecek bıçaklı aletler kullanır.

DHI saç ekimi mi yoksa FUE saç ekimi mi daha iyi?

DHI saç ekimi ve FUE saç ekimi

DHI Saç Ekimi Yöntemi​

DHI saç ekimi ameliyatı FUE'den daha yenidir. FUE gibi DHI de daha doğal bir görünüm isteyen hastalar için popüler bir seçenektir. Teknik, Choi İmplanter Kalemi adı verilen özel bir implanter aracı kullanır. FUE'nin aksine, DHI daha az invazivdir. FUE'ye benzer ancak daha az farklılığa sahiptir. Hangi yöntemin sizin için doğru olduğuna karar vermek önemlidir.
DHI, FUE'nin değiştirilmiş bir şeklidir. Cerrah, donör bölgeden saç köklerini çıkaracaktır. Bu saç kökleri sonunda yeni saçlar üretecektir. DHI ve FUE arasındaki fark önemlidir. Her iki prosedürün de birçok avantajı ve dezavantajı vardır, ancak bir saç ekimi prosedürünü düşünüyorsanız, her ikisini de dikkate almaya değer.

FUE ve DHI arasında fiyat ve verimlilik karşılaştırması​

FUE'nin uygulanması daha kolay ve görünür bir iz bırakmazken, DHI yüksek yoğunluklu restorasyon için üstün bir yöntemdir. Süreç FUE'ye çok benzer olsa da, DHI daha fazla beceri ve deneyim gerektirir. Her iki yöntem de kapsamlı eğitim gerektirir ve tıbbi geçmişinde saç dökülmesi olan hastalar için önerilir. Bu yöntemlerden herhangi birini düşünüyorsanız, seçeneklerinizi araştırmaya değer.

DHI, FUE'den daha pahalıdır ve çok daha yavaştır. FUE yönteminde, cerrah başın arkasından bir saç şeridi çıkarır ve alıcı alana nakleder. İyileşme süresi FUE ile benzerdir ve tam sonuçlar işlemden on iki ila on sekiz ay sonra ortaya çıkacaktır. Her iki yöntemden de tam sonuç bekleyebilirsiniz, ancak bunları görmek zaman alacaktır. Nitelikli bir güzellik uzmanı veya saç ekimi cerrahı, özel ihtiyaçlarınız için hangi yöntemin en iyi sonucu vereceğini seçmenize yardımcı olabilir.
Her iki teknik de etkilidir ancak DHI daha maliyetlidir. FUE yöntemi implantasyondan önce kanalların açılmasını gerektirirken DHI daha kesin bir yöntemdir. Greftler doğrudan kafa derisine implante edilir. DHI ve FUE arasındaki fark, işlemin ekimi tamamlaması için gereken süredir. DHI için ameliyat on sekiz aya kadar sürebilir.

Saç Ekim Merkezleri Hangisini Tercih Eder FUE vs DHI​

Ekim yapan merkezler hangi saç ekimi tekniğini kullanacağına doktorumuzun tavsiyelerini ve sizin ihtiyaçlarınızı dikkate alarak karar verir. Kafa açıklığınız, saç seyrekliği, saç kalitesi ve donör bölgenizin yeterlilik seviyesi bu konuda önemlidir.

Y

Yanke

Üye
Merhaba saç ekimi için en uygun olanı bulmaya çalışıyorum. Benim saçlarım orta seyreklikte ve sıkılaştırma ekimi yaptırmak istiyorum önleri doldurmak resimde gördüğünüz saç seyrekliği için DHI mi yoksa fue tekniği ekim mi daha iyi sonuç verir? Donör bölgemde yeterli saç olduğunu söylediler. Tepede küçük bir açıklık var. Önlere kaç bin greft lazım. İlaç olarak proscar kullanmaya devam etmelimiyim. Cevabınız için teşekkür.

IMG_20220726_203926.jpg

L

lugano

Üye
Dostum senin saça ekimi düşünme tedaviyi uygulama eğer ekim kötü olursa sıkıntılı olur senin için estradiol losyonu neden düşünmüyorsun

Y

Yanke

Üye
Dostum senin saça ekimi düşünme tedaviyi uygulama eğer ekim kötü olursa sıkıntılı olur senin için estradiol losyonu neden düşünmüyorsun
oral dutasterid 3 güne 1 olarak 6 aydır kullanıyorum haftada 2 defa minoxil uyguluyorum eğer sonuç vermezse saç ekimine yönelcem

B

Bilgili

Üye
Üye
Dhi saç ekimi en güzeli aslında saç ekimi işlemlerinde DHİ saç ekimi teknikleri ve fue 2 si birlikte kullanılırsa gerçekten harika olur. Dhi daha az ekim işi oluyor

A

Aliazad34

Üye
Fue saç ekiminin genel adı yani kesisiz ekim denilir

Dhi tekniği ise saçları yerlestirme şekline verilen ad aslinda dhi bir estetik firmasi, pariste londrada filan merkezleri var, her neyse iste onlarin ilk kullandigi bir yöntem. Sonraları başka firmalarda aynısını kullandı. İğneli ekim, perkutan filanda diyorlar buna. Hakan doğanay mesela implanter pen diyor.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

DijitalDoctor
Cevaplar
0
Gösterim
161
DijitalDoctor
DijitalDoctor
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
216
R
Saçekimibilgisi
Cevaplar
0
Gösterim
264
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Cevaplar
0
Gösterim
218
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Saçekimibilgisi
Cevaplar
1
Gösterim
648
İsmail
İ
Realty
Cevaplar
0
Gösterim
216
Realty
Realty

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
21
Üst Alt