Dermovate krem kullananlar var mı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Nilay
  • 162 Görüntülenme
  • 1 Yorum
N

Nilay

Üye
Arkadaşlar dermovate diye bir krem varmış bende eczaneden alıp bikaç kere yüzüme sürüp yapmıştım ertesi sabah yüzümü yumuşatıp hoş görüntü vermişti. Cildimde sabah kızarıklık yoktu sivilce lekeleri azaldığını gördüm. Aslında bu kremi denemek için aldım çünkü yaralarda falan kullanıldığını bu yüzden cildi yeniler diye düşündüm. Daha sonraları kremi 5-6 defa yüzüme sürdüm daha sonraları doktora gittim. Doktorum dermovate kremin uzun süre kullanılamayacağını söyledi. Çünkü içinde kortizon etken maddesi varmış ve bu madde uzun süre kullanılırsa cildi inceltip kılcar damarların belirginleşmesine sebep olurmuş. Yani ben sürekli kullansaydım ileride daha büyük kızarıklar olacakmıştı. Sizlere demek istediğim ilaç krem kullanırken içindeki etken maddelerin neye sebep olabileceğine bakın kullanmadan önce içinde kortizon varsa çok dikkat edin.

Yüzdeki sivilce izleri lekeler için kullanabileceğim yan etkileri olmayan kremler yada bitkisel yağlar biliyormusunuz? Araştırma yapmıştım kantaron yağı varmış hücre yenileyici özelliği var söyleniyor. Bu yağı yüzdeki lekeler kızarıklıklar için deneyen faydasını görenler sağlam bilgisi olan var mı?

M

Meltem

Üye
Merhaba, üzdemi kızarıklık derken kastınız kılcar damar görünmesi sorunu varsa kremler fayda etmiyor ne yazıkki. Bende kulvar damar probelmei var tek çözüm lazer tedavisi ama ben denemedim. Bunun için kullanılan kremler ciltte sürekli kullanımda bağımlılık yapıyor. Krem kullanmayı bıraktığınızda cilt eskisinden kötü oluyor diye biliyorum. Üzüm çekirdeği, kantoron yağı filan hiçbiri bende bir işe yaramadı malesef.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

E
Cevaplar
2
Gösterim
286
tyler
T
Esra
Cevaplar
0
Gösterim
427
Esra
sevval
Cevaplar
0
Gösterim
191
sevval
sevval
S
Cevaplar
0
Gösterim
208
Simel
S
sevval
Cevaplar
1
Gösterim
206
Simel
S
Shady
Cevaplar
2
Gösterim
236
Mina

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
20
Çevrim içi ziyaretçiler
15
Toplam ziyaretçi
35
Robots
13
Üst Alt