Çinko dht yi engeller mi?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi lusyus
  • 404 Görüntülenme
  • 3 Yorum
L

lusyus

Üye
Üye
Çinko çok etkili bir anti-androjen olarak bilinir yapısı olarak vitamin-mineral olarak geçer. Çinko, B6 vitaminiyle birlikte kullanıldığında 5 alfa-redüktaz enzimini bloke ederek hormonun DHT'ye dönüşmesini engeller.

Ancak, çinko DHT'yi tek başına engellemez. Çinko, DHT (dihidrotestosteron) hormonunun metabolizmasını düzenleyerek vücuttaki DHT düzeylerini düşürme potansiyeline sahip olabilir, ancak tam olarak DHT'yi engellemez. Ayrıca, çinko eksikliği ile DHT seviyeleri arasında doğrudan bir ilişki olmadığından, sadece çinko takviyesi ile DHT düzeylerini kontrol etmek mümkün değildir.

C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Çinko tek başına dht hormonunu engellemiyor engelleseydi vitaminler aldığımızda saç dökülmesi biterdi ama kafein Minoxil karışımı yapılarak kullanılırsa daha etkili olabileceğini düşünüyorum

Y

Yanke

Üye
Zix losyon çinko B6 ile yapılıyor yabancı forumlarda halen kullananlar var dht engelliyor başarılı olduğunu düşünüyorum

L

Laird

Üye
Zix losyonu kullananlar vardı eskiden son yorumlara bakmıştım sonuçları ne oldu yazan olmamış

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
439
Yalçınakan
Y
K
Cevaplar
1
Gösterim
180
M
G
Cevaplar
3
Gösterim
395
T
K
Cevaplar
1
Gösterim
247
yenike
Y
C
Cevaplar
3
Gösterim
399
letter
L
C
Cevaplar
1
Gösterim
850
Fearless
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
7
Üst Alt