Biotin kullananlar var mı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi lusyus
  • 874 Görüntülenme
  • 6 Yorum
L

lusyus

Üye
Üye
Biotin saç dökülmesini önlemek, yeni saç oluşumunu hızlandırmak, saçları kalınlaştırmak için en sık kullanılan vitaminlerin başında gelmektedir. Saç için olmazsa olmaz vitaminlerin başında gelir. Günde 5 mg biotin kapsülü kullanan kişilerin saçlarında 6 ay sonra saç dolgunluk görünümünde %70'ye yakın katkı sağladığı görülmüştür. Halk arasında güzellik vitamini hızlı saç uzatıcı vitamin olarakta bilinir. Biotin saç dökülmesini azaltır/durdurur. Dökülen saçların yeniden çıkmasını destekler. Saç köklerinin güçlenmesinde etkilidir. Saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına, güçlenmesine yardımcı olur. Saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Çevresel faktörlere karşı saçları koruyucu etkisi vardır.

Biotin kullananlar var mı?

Bu B grubu vitamini (H vitamini ) saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı nasıl etkiler?

Yıllarca dermatologlar , faydasını gösteren çalışmaların olmamasına rağmen, saç dökülmesi için biotin adı verilen bir B vitaminini sessizce reçete ettiler.

Biotin Nedir, Ne İşe Yarar?​

Dermatolog Wilma Bergfeld, MD “Biyotinin saç bozuklukları için çok yararlı olduğunu düşünüyoruz” diyor . "Ayrıca tırnakları daha kalın yapar ve oral biyotin, yüksek dozlarda bile son derece güvenlidir."

Öncelikle erkeklerde veya kadınlarda saç dökülmesi için tıbbi bir kelime olan alopesi için kullanılır. “Biotin saç büyümesini iyileştirir ve iltihaplanmaya yardımcı olur” diyor. “Saç folikülü, cilt ve tırnakların hepsi fayda sağlıyor.”

Saç Neden Dökülür​

Saç dökülmesinin çoğu sistemik olan birçok nedeni vardır. Dr. Bergfeld, “Saçlarınız köklerden dökülüyorsa, genellikle vücudunuzda veya yaşam durumunuzda bir şeyler ters gidiyor demektir” diyor.

Bazı tıbbi durumlar saç dökülmesiyle bağlantılıdır. Bunların arasında hipofiz, paratiroid veya adrenal bezleriniz veya yumurtalıklarınız veya testislerinizle ilgili sorunları içeren endokrin bozuklukları vardır. Dr. Bergfeld, “Örneğin, aşırı kanaması olan menopoz dönemindeki kadınlar demir kaybediyor olabilir ve anemi saç dökülmesine neden olabilir” diye açıklıyor.

GI kanalınızı bozan herhangi bir şey saç büyümesini de etkileyebilir, diye ekliyor.

Ancak en yaygın nedenlerden biri sizi şaşırtabilir: beslenme. “Hastalarımızın ne yediklerine baktığımızda, genellikle protein ve temel vitaminlerin düşük olduğunu görüyoruz ” diyor. "Ayrıca hormon yapmak için biraz karbonhidrata ihtiyacın var ve beyninin yağa ihtiyacı var."

Saç dökülmesine neyin neden olduğunu anlamak önemlidir, ancak bu biraz dedektiflik işi gerektirebilir. Dr. Bergfeld, dermatologların kapsamlı bir fizik muayene ile işe başladığını söylüyor. Daha sonra kişisel tıbbi geçmişinize ve aile geçmişinize bakarlar. Sadece diyetinizi değil, egzersiz alışkanlıklarınızı da dikkate alırlar. Ardından ilaçlarınızı (çünkü bazıları saç dökülmesine neden olabilir) ve kan tahlillerinizi gözden geçirirler.

Saç Dökülmesi İçin Ne Kadar Biotin Alabilirsiniz?​

Biotin, yumurta, balık, et, tohum, fındık, tatlı patates, brokoli ve karnabahar gibi birçok gıdada bulunur.

Takviye için Cleveland Clinic dermatologları, aşağıdakileri içeren bir mega-B vitamini kombinasyonunu tercih ediyor:
  • 3 miligram biyotin.
  • 30 miligram çinko.
  • 200 miligram C vitamini.
  • <1 miligram folik asit.
Dr. Bergfeld, "Bazen, mega B-vitamin kombinasyonu bazı hastalarda küçük mide sorunlarına yol açar, ancak onları tek başına biotine geçirmek onu rahatlatır" diyor.

Mega B-vitamin kombinasyonunu bulamıyorsanız, biotin, çinko ve C vitaminini ayrı ayrı satın alabilirsiniz, diyor.

N

Nur

Üye
Biotini 5 mg 1 ay kullandım 2 hafta sonra yüzümüz vucudumuz kırmızı iltihaplı büyük sivilcelerle doldu bana sivilce yaptı herkese yapar mı bilmiyorum kullanmayı kestim sivilceler azaldı böyle bir yan etki yapacağını bilmiyordum

A

Alahan

Üye
saçları dökülen arkadaşlar için de, saç dökülmesine karşı olan bütün ürünleri kullanmış biri olarak diyorum ki hiçbirinin kalıcı bir etkisi/faydası yok, hiçbiri dökülmüş saçları çıkarmaz sıfırdan saç çıkarmıyor, çıkarsa bile bıraktığınızda 1 ay içinde tekrar dökülmeye başlıyor. Genetik dökülmeler için sürekli ilaç kullanmak gerekli ama ömür boyu ilaç kullanacak halimiz de yok. Bu yüzden ben saç ekimi yaptrdım. Üzerinden 6 ay geçti, şu an görenler tanıyamıyor, ki hala çıkmaya devam ediyorlar. Biotini de ekilen saçların güçlenmesi için kullanıyorum. Tek çare saç ekimidir arkadaşlar. Zaman kaybetmeden profesyonel bir destek alın, ilaçlara şampuanların fiyatı çok pahalandı almaya değmez ürünlere döktüğünüz parayla saç ektirin. Sonra doktorunuzun önerdiği ilaçları ve şampuanları kullanın.

D

Durubeyaz

Üye
Biotini 5 mg 1 ay kullandım 2 hafta sonra yüzümüz vucudumuz kırmızı iltihaplı büyük sivilcelerle doldu bana sivilce yaptı herkese yapar mı bilmiyorum kullanmayı kestim sivilceler azaldı böyle bir yan etki yapacağını bilmiyordum
Biotinin böyle bir yan etkisi yaptığını ilk defa duydum bende uzun süre kullandım hiç böyle bir şey olmadı çok memnun kalmıştım.

T

Turan

Üye
Arkadaşlar aldığımız biotin vitamininin orijinal olup olmadığını nasıl anlarız?

K

kelbey

Üye
Arkadaşlar aldığımız biotin vitamininin orijinal olup olmadığını nasıl anlarız?
Anlamak zor ama tanınmış büyük firmaların ürünlerini alman iyi olur en azından aklına takılan olursa firmasını arayıp bilgi alırsın.

PLAYMAKERS

PLAYMAKERS

Üye
arkadaşlar biotini kulanın saç dökülmesini önlemede çok faydası olan bir b grubu vitaminlerden biridir sa. kalitesi artışı yapar, incelmiş saçları kalınlaştırır özellikle minoxil ve finasterid yada dutasterid ile birlikte kullanılırsa çok faydasını görürsünüz.

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
439
Yalçınakan
Y
K
Cevaplar
1
Gösterim
180
M
G
Cevaplar
3
Gösterim
395
T
K
Cevaplar
1
Gösterim
247
yenike
Y
C
Cevaplar
3
Gösterim
399
letter
L
C
Cevaplar
1
Gösterim
850
Fearless
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
18
Çevrim içi ziyaretçiler
9
Toplam ziyaretçi
27
Robots
5
Üst Alt