Androcur kullanımı hakkında! Kaşıntı başladı!!!

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi nobody
  • 560 Görüntülenme
  • 14 Yorum
N

nobody

Üye
İyi günler forumdaşlar. Ben aranıza yeni katıldım. Buradaki herkes gibi bende saç problemi için buradayım. Konuya gelecek olursak, öncelikle yaşım 30. Her iki sülaledede (anne baba tarafları) kel insan yok, hatta saçlarının kenarı açılan adamda neredeyse yoktur, bunu belirtmek isterim! Benim saç dökülme serüvenim geçen yaz başladı. Saçlarda anormal derecede dökülme, vücutta kıllanma, varolan kıllarda uzama, kalınlaşma ve siyahlaşma başladı. Ki oldum olası kıllı bir insan da değilimdir. Koltuk altı ve kasık bölgesini çıkarsan bir kaç tutam kıl anca olurdu tüm vücutta sanırsam. Bu konu hakkında Özel Endokrinoloji doktoruna gittim. Dünya para vererek ve testler yaptırarak. Adam demesin mi ‘’benim yapacak bir şeyim yok bu saatten sonra erkekleşmişsin hayatına böyle devam edeceksin’’ dedi. Bende kendi başımın çaresine bakmaya karar verdim ve sorunumu çözecek şeyin androcur olduğuna karar verdim. Şunuda belirteyim, doğabilecek sorunları göze alarak kullanıcam, yani kullanmak kendi mesuliyetimde ve kullanmaya kararlıyım. Zaten bu yaştan sonra da lolita formunu alacak değilim. Her hangi bir sorun olursa kullanmayı bırakmayı düşünüyorum. Temin konusuna gelecek olursak sanıldığının aksine almam zor olmadı, reçete felan sormadılar. Uğradığım ilk eczaneye saç dökülmesi için androcur kullanmak istiyorum var mı diye sordum, var dediler (androcur 50mg-50 tablet) , istedim, parasını verdim(571₺), çıktım geldim. Eczacı sabah akşam (50mg) 1 er tane kullanmamı önerdi. Simdi asıl konumuza ve sormak istediklerime gelirsek, eczacının önerdiği dozaj fazlamı(50mg)? Sabah akşam ortadan kırıp 25mg kullanmayı düşünüyorum. Kırıpta kullanırsam, kırdığım parcayı nasıl muhafaza etmeliyim? 25 mg yeterlimi? Birde sabah 9 akşam 9 kullanmayı düşünüyorum. Sanırım saatinde almam gerekiyor. İşimiz gereği öğün saatlerimiz düzensiz olduğu için aç veya tok karnına almam fark eder mi? Ve sizinde eklemek istediğiniz bir şey var mı? Simdi den çok teşekkür ederim. Size ve konuya dışardan katılan arkadaşlar için son durumu arada bir güncellicem.

L

lastmorn

Üye
Üye
Ben androcuru 6 ay kullandım ilk bir ay 50 mg daha sonraki aylarda 25 mg olarak her akşam aynı saatte yemekten sonra aldım. Vertexte açıklığım yok önlerimde açılma ve saç incelmesi sorunum vardı. İlk 3 ayda şakaklarda boş yerlerde saç çıkışı yaptı olan saçlarım eskisi gibi gürleşti. İlacı 6 ay kullanıp bıraktım. Bırakma sebebim yan etkisi fazla olur diye. Yan etkileri libido azalışı fazla oluyor, mental olarak yorgunlukta yapmıştı. 6 ay sonra karaciğer testi yaptırmıştım değerler biraz yüksek çıkmıştı sonrasında bıraktım. Yan etkileri 3 ay sonra tamamen geçti. Daha sonrada cycle progronave kullanmıştım androcurdan çok daha etkili saç çıkarmıştı.

İlacı ikiye bölerek etkisi azalıyor açıklığın ciddi derecede yoksa 25 mg yeterli olur. Böldüğün ilacı kendi kabında jelatinini kapatarak muhafaza edebilirsin. Bol suda içmek gerekiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
N

nobody

Üye
Ben androcuru 6 ay kullandım ilk bir ay 50 mg daha sonraki aylarda 25 mg olarak her akşam aynı saatte yemekten sonra aldım. Vertexte açıklığım yok önlerimde açılma ve saç incelmesi sorunum vardı. İlk 3 ayda şakaklarda boş yerlerde saç çıkışı yaptı olan saçlarım eskisi gibi gürleşti. İlacı 6 ay kullanıp bıraktım. Bırakma sebebim yan etkisi fazla olur diye. Yan etkileri libido azalışı fazla oluyor, mental olarak yorgunlukta yapmıştı. 6 ay sonra karaciğer testi yaptırmıştım değerler biraz yüksek çıkmıştı sonrasında bıraktım. Yan etkileri 3 ay sonra tamamen geçti. Daha sonrada cycle progronave kullanmıştım androcurdan çok daha etkili saç çıkarmıştı.

İlacı ikiye bölerek etkisi azalıyor açıklığın ciddi derecede yoksa 25 mg yeterli olur. Böldüğün ilacı kendi kabında jelatinini kapatarak muhafaza edebilirsin. Bol suda içmek gerekiyor.
Verdiğin bilgiler benim için çok kıymetli. Sonuçtan yaşanmış, tecrübe edinilmiş bir şeyi paylaşıyorsun, paradan daha kıymetli benim için. Bana zaman ayırıp paylaşım yaptığın için gerçekten çok teşekkür ederim. Birde ilk ay neden 50 mg ile başlayım 25mg a düşürdünüz? Akşam ve sabah 50 şer mg 1 er tane aldım bugün. 50 mg kullansam vücudumu kadınlaştırmaz sanırım, sonuçta ekstra östrojen felan da kullanmayacağım!

L

lastmorn

Üye
Üye
50 mg fazla olacağını düşündüm 25 mg olarak kullanmak daha az yan etki yapar sonuçta sürdürebilir ilaç kullanımı gerekiyor fazla açıklığımda yoktu bazende proscarla birlikte kullanmıştım. İlacı günde 100 mg almak bana göre doğru değil androcour öyle rasgele kullanılacak bir ilaç değil doktor kontrolü gerekebilir. Saç açıklığın yoksa günde 25 mg yada iki güne bir 50 mg yeterli olacaktır. Kadınlaştırma yapmaz ama ilk 6 ay içinde hafif jinekomasti yapma durumu var daha fazla ilerleme yapacağını sanmam ama herkesin yapısı farklı. Bende jinekomasti yada sakalla ilgili hiçbir sıkıntısı olmadı.

R

roronoa

Üye
Ciddi açılma yada seyrekleşme yoksa estrojen ile beraber losyon olarakda etkili sonuçlar alınabilir. Androcur çok sıkıntılı bir ilaç

N

nobody

Üye
Merhaba arkadaşlar. 2 kutuya yakın androcur 50 mg deneyimimi aktarıcam. İlk kutuyu bitirdiğimde sonuç çok güzeldi, dökülmeler neredeyse durmuştu, önlerden saç çıkmaya başlamıştı saçlar canlanmaya başlamıştı, azda olsa cinsel isteksizlik oldu ama cinsel güçte bir problem olmadı. Bir buçuk kutu bittiğinde dökülmeler tekrar başladı ( bu arada düzenli kullanmaya devam ettim ) cinsel istek tekrar normale döndü sanki ilacı hiç kullanmadığım zamanki gibi oldu. Acaba ilaç işe yaramamaya mı başladı dedim bende. Birde, dökülen bölge benim kafa üstleriydi ve oralarda diplerinde kaşıntı başladı, hatta baya baya kaşıntı var. Dökülen saçların tellerinin kökleri beyaz beyaz oluyor. Birde benim saçlarda beyazlar var, dökülürken hiç ayırdım olmuyor beyaz saçlarda dökülüyor. Kulak üstleri ve arka tarafta ne bir dökülme nede kaşıntı var oralarda bir problem yok. Şu an 2 kutunun bitmesine 10 tablet felan kaldı durum hala aynı. Dökülme neden tekrar başladı arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

• IMG_4399.jpeg
    IMG_4399.jpeg
    1 MB · Gösterim: 31
K

Kami

Üye
Hocam kaç gün oldu kullanalı en az 6 ay kullanılması lazım

N

nobody

Üye
Hocam kaç gün oldu kullanalı en az 6 ay kullanılması lazım
İyi günler. 45 gün felan oldu. Benim endişelendiğim durum 1.kutu bittiğinde (25 gün) dökülme hatrı sayılır derecede azalmıştı, 2. kutuyu yarıladığımda dökülme tekrar fazlalaştı o yüzden endişelendim

L

lusyus

Üye
Üye
Androcur ilk zamanlar saç çıkışı hızlı yapar ancak 2 aydan sonra saç çıkışı durabilir saç döngüleri değişiyor adaptasyon süreci 6 ay sonrası normal düzene girer o zaman anlaşılır nasıl etkisi olduğu.

N

nobody

Üye
Androcur ilk zamanlar saç çıkışı hızlı yapar ancak 2 aydan sonra saç çıkışı durabilir saç döngüleri değişiyor adaptasyon süreci 6 ay sonrası normal düzene girer o zaman anlaşılır nasıl etkisi olduğu.
Bende endişelenmiştim işe yaramıyor diye. İlk kutu bittiğinde dökülme neredeyse durmuştu, tekrar dökülme başlayınca çok moralim bozuldu. Parmaklarımı saçımın içinde her gezdirdiğimde 3-4 tel saç olmaya başlamıştı. Birde üstlerde küçük küçük kaşıntı oluyo, dökülmek üzere olan saçlardanmı oluyor acaba? Test yaptırdım geçen, saçla ilgili tüm tahlilleri istedim, B12 demir biotin ferritin d vitamini çinko magnezyum kalsiyum…. B12 d vitamini birde biotin eksik çıktı. Onalarda iğne hap felan aldım. Dün siz yazmadan Çok sinir oldum saçlar dökülüyor diye ve saçları kazıttım. Olan oldu artık taze bir başlangıç yapıcaz :) Birde saçı kazıtmak saç çıkarır mı bilmem ama şimdiye kadarki gözlemim dökülmeyi durduruyor. Sihirmi büyümü bilmem ama kazıtıktan ister 1 ay ister 3-4 ay sonra berbere gidip traş olunduğunda saçlar direk dökülmeye başlıyor tüm büyü bozuluyo. Bunara da vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

N

nobody

Üye
Birde küçük küçük kaşıntı oluyo arkadaşlar. Oda sadece kafanın üst bölgelerinde ve üstün herhangi bir yerinde oluyor. Ara ara minik bir kaşıntı geliyo, kaşınan yeri sadece parmağımla hafifçe dokunsam bile geçiyor kaşıntı. Kaşındıkça kaşınan bir şey değil yani. Deride kızarıklıktır, kepektir, egzama dır herhangi bir şeyde yok, onu söyliyeyim pırıl pırıl kafa derisi.

L

LEANDRE

Üye
Hocam karaciğer değerlerine baktırdınızmı nasıl çıktı yükselme var mı?

R

roronoa

Üye
Hormonal değişimler ürtiker ve kurdesene sebep olabilir hatta egzema bile baslayabilir

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
378
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
224
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
359
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
363
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
215
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
343
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
13
Üst Alt