15 Yaşında saç dökülmesi nasıl önlenir?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Xaetron
  • 370 Görüntülenme
  • 3 Yorum
X

Xaetron

Üye
Merhan abiler foruma yeni üye oldum yaşım 15 saçlarım çok fena dökülüyor, yağlanma, kaşıntı eksik olmuyor saçımdan. Son yıllar sınavlar, stres derken baya yoğun zamanlar geçirdim. Beslenmeme çok dikkat ederim. Vitamin eksikliği olacağını düşünmüyorum. Çünkü saçlarımda açılmalar yok sadece her taraftan kolaylıkla dökülen saçlarım var. Saçımı tararken çok sayıda saeç teli geldiğini görüyorum. Şampuan olarak bioblas Argan yağlı olan şampuan kullanıyorum. Saçımı iyi temizliyor. Dökülmeler önceden de oluyordu yani şampuanlıl bir sorun yok. Saç diplerine baktığımda ise saç olmayan kısımlar görüyorum ama seyreklik gibi değil, saçlarım azalmış gibi. Saçımı bu sene çok uzattım, saçımı kazıtsam bu sorun biter mi? Önereceğiniz tavsiyelere ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Panelist

Panelist

Üye
Erken dökülme olmuş eğer genetikse 20'li yaşlarda hiç saçın kalmayabilir. Kazıtmak yerine doktora giderek çözüm aramanız tavsiyemdir. Saç kazıtmak dökülmeleri önlemez.

L

Liyon

Üye
Saç dökülmesi çok arttıysa büyük ihtimal demir seviyesi yüzünden olabilir. Düzensiz uyku ve dengesiz beslenme demiri çok hızlı bir şekilde tüketir. Kazıtma vb gibi işlere girmeden önce hastaneden kan testi yaptırmanı öneririm

M

muratcan

Üye
Geçmiş olsun kardeşim doktora gittinmi son durumlar nasıl

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Yeni tedavim
oscar
Cevaplar
6
Gösterim
384
oscar
O
D
Cevaplar
2
Gösterim
226
K
P
Cevaplar
2
Gösterim
361
AhmetCan
A
O
Cevaplar
2
Gösterim
364
O
A
Cevaplar
1
Gösterim
215
DijitalDoctor
DijitalDoctor
B
Cevaplar
1
Gösterim
343
erdemir
E

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
21
Toplam ziyaretçi
61
Robots
18
Üst Alt